II Ogólnopolski Kongres Młodych Hispanistów

Ze strony Koła Hiszpańsko-Polskiego przy KUL wraz z Kołem Naukowym Doktorantów Wydziału Nauk Humanistycznych KUL wpłynęło zaproszenie dla wszystkich młodych badaczy (studentów, doktorantów) do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Młodych Hispanistów. Kongres jest skierowany do osób zainteresowanych problematyką hispanistyczną i prowadzących badania w zakresie studiów hispanistycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. W szczególności zapraszamy przedstawicieli następujących dziedzin nauki: literaturoznawstwo, językoznawstwo, historia, historia sztuki, archeologia, kulturoznawstwo, etnologia, krajoznawstwo i turystyka, muzykologia, nauki teologiczne, filozofia, socjologia, ekonomia, politologia, prawo, wiedza o sporcie.

Tematyka zgłaszanych referatów jest dowolna i nie przewidujemy motywu przewodniego (jesteśmy otwarci na różne problemy). Warunkiem przyjęcia przez organizatorów proponowanego zgłoszenia jest temat pozostający w obrębie studiów hispanistycznych, także na polu interdyscyplinarnym oraz porównawczym. Szczególnie mile widziane będą wystąpienia nawiązujące do tegorocznych obchodów rocznicowych związanych z postaciami Miguela de Cervantesa i króla Ferdynanda Katolickiego (400. i 500. rocznica śmierci). Obrady kongresowe będą się odbywały w wyodrębnionych i równoległych sekcjach, które zostaną utworzone dla przedstawicieli poszczególnych dyscyplin  naukowych. Ich liczba będzie uzależniona od ilości i charakteru przyjmowanych zgłoszeń. Przewidujemy utworzenie co najmniej dwóch sekcji.

Informacje organizacyjne

  1. Warunkiem czynnego uczestnictwa w Kongresie jest zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem dołączonego formularza i wniesienie opłaty konferencyjnej. Prosilibyśmy także o zamieszczenie abstraktu referatu wraz z dołączoną bibliografią.
  2. Językami obrad są polski i hiszpański.
  3. W formularzu prosimy o zadeklarowanie języka zgłaszanego referatu. Tytuł powinien być podany w języku, w jakim prelegent będzie przemawiał. Czas trwania każdego wystąpienia nie powinien przekroczyć 20 minut.
  4. Opłata konferencyjna wynosi 120 lub 150 zł. W ramach pierwszej opcji zapewniamy: materiały konferencyjne, serwis kawowy i publikację pokonferencyjną; natomiast w drugim przypadku: materiały konferencyjne, serwis kawowy, publikację pokonferencyjną i trzy obiady. Nie przewidujemy możliwości modyfikacji cen.
  5. Istnieje także możliwość wystawienia faktury VAT na instytucję (podmiot prawny) wskazaną przez uczestnika. Numer konta bankowego podamy w kolejnym okólniku.
  6. W ramach opłaty nie przewidujemy noclegu. Osoby zainteresowane pomocą przy rezerwacji noclegu prosimy o kontakt z organizatorami.
  7. Zgłoszenia należy wysłać do dnia 18 września 2016 na adres poczty elektronicznej: okmh2016@gmail.com.

2 OKMH – formularz zgłoszeniowy

2 OKMH – okólnik_pl

سرور اختصاصی ایران
املاک دریاچه چیتگر

املاک منطقه ۲۲

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *