Kwartalnik „Rynek-Społeczeństwo-Kultura”

Kwartalnik „Rynek-Społeczeństwo-Kultura” już po raz piąty zaprasza do udziału w Spotkaniu Naukowym z cyklu RSK. Tym razem 27. października br. w trakcie E-Konferencji na portalu ClickMeeting, poruszony zostanie temat:  Multikulturowe Wyzwania Nowoczesnego Świata. Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych, którzy chcieliby podzielić się swoimi analizami z szerszą grupą odbiorców.

Zapraszamy też praktyków mających doświadczenie zawodowe w obszarze multikulti.

Multikulturowe obszary konferencji:

Komunikacja międzykulturowa, poprzez i pomiędzy-kulturowa

Komunikacja międzynarodowa, globalna, międzypokoleniowa

Szok kulturowy, konflikt kultur

Tożsamość

Bezpieczeństwo

Tolerancja, akceptacja, zmiana zachowań

Nietolerancja, agresja, zagrożenia

Integracja, adaptacja, edukacja

Imperializm i neoimperializm

Płeć, mniejszości narodowe, etniczne, seksualne

Polityka, prawo, standardy.

Migracje, turystyka, praca

Ekonomia wykluczenia

Media i manipulacja informacją

Religia, kultura, organizacje pozarządowe

Rodzina, zachowania jednostki

Wyzwania Unii Europejskiej

Uchodźcy

Ekonomia społeczna

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

Kodeksy etyczne a multikulturowość

Kompetencje pracownicze

Opiekun merytoryczny konferencji:
dr hab. Robert Geisler,
profesor Uniwersytetu Opolskiego

Zgłoszenia przyjmujemy na adres biuro@kwartalnikrsk.pl  do 21.10.2016 roku.

Referaty, po uzyskaniu pozytywnej recenzji, będą opublikowane w formie artykułów naukowych

w punktowanym czasopiśmie „Rynek–Społeczeństwo–Kultura”

MNiSW dla czasopisma to: 6 punktów

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są w przesłanym załączniku oraz na stronie Kwartalnika RSK: www.kwartalnikrsk.pl

Zapraszam również do śledzenia wydarzenia na FB, gdzie będę pojawiać się ciekawostki z zakresu multikulti oraz szczegółowe informacje co do konferencji (wytyczne, godzina, patronaty medialne): https://www.facebook.com/events/174279873005809/

Byłabym wdzięczna za przesłanie informacji o konferencji do zainteresowanych znajomych, studentów, doktorantów i współpracowników.

Udział w Konferencji to doskonała okazja aby zdobyć dodatkowe, bardzo istotne punkty w dorobku naukowym. Pozwoli na to występ on-line z zaświadczeniem o udziale w konferencji oraz publikacja naukowa.

RSK_V_konferencja_Multikulti

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.