Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że przy tegorocznej edycji V Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim. Efektem tej inicjatywy jest utworzenie specjalnej, oddzielnej części dla referatów poruszających tematykę morsko-rzeczną w aspekcie Chin.

Liczymy, że długie tradycje i dalekosiężna działalność handlowa Państwa Środka, oparta także na drogach wodnych, może zaowocować wieloma ciekawymi referatami. Bogactwo i odmienność kulturowa tego państwa połączona z wysokim rozwojem cywilizacyjnym na przestrzeni tysiącleci, stwarzają także badaczom bogate możliwości prezentacji historii, poglądów i rozwiązań rodem z Chin, które nie były znane Europejczykom. Liczymy, że tego typu panel, utworzony pod patronatem Instytutu Konfucjusza zwiększy atrakcyjność naszej Konferencji w różnorodnych środowiskach naukowych.

Pragniemy także poinformować, że w odniesieniu do panelu poświęconego Państwu Środka jesteśmy otwarci na referaty przedstawicieli wszystkich dyscyplin naukowych reprezentujących dziedziny nauk humanistycznych oraz nauk społecznych. Warunkiem jest jedynie, aby referat związany był z rzekami lub morzami a jednocześnie z Chinami. Liczymy, że różnorodność tej części konferencji będzie cennym źródłem inspiracji do prowadzenia dalszych badań.

Wszystkich zainteresowanych tematyką Dalekiego Wschodu zapraszamy serdecznie do udziału w panelu Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road podczas V Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej organizowanej 5-6 kwietnia 2019 roku. Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną poprzez wypełnienie specjalnego formularza oraz wysłanie go na adres e-mail morskarzeczna@gmail.com. Zgłoszenia można wysyłać do 15 stycznia 2019 r., a opłata konferencyjna wynosi 100 zł.

Formularz zgłoszeniowy do panelu „Od Jedwabnego Szlaku do Belt and Road”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *