IV Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej

Naukowe Koło Doktorantów Historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Naukowe Koło Historyków UG

zapraszają do udziału w

IV Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej,

która odbędzie się w Gdańsku

w dniach 24-25 marca 2017 roku.

Tak jak w dotychczasowych edycjach konferencji, pragniemy podjąć tematy dotyczące zagadnień z zakresu szeroko rozumianej historii morskiej i rzecznej, między innymi:

–      polityki morskiej,

–   gospodarki (żegluga handlowa, żegluga pasażerska, rybołówstwo, flisactwo),

–    wojskowości (konflikty zbrojne na akwenach, marynarka wojenna, lotnictwo i desanty morskie),

–   okrętownictwa (szkutnictwo, przemysł stoczniowy, statki i okręty),

–     budownictwa wodnego (porty, mosty),

–     odkryć i podróży morskich,

–      archeologii podwodnej,

–     kultury i obyczajowości “ludzi morza”,

–    marynistyki (morze w literaturze i sztuce).

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o nadsyłanie wypełnionych formularzy (wraz z abstraktem, źródłami i bibliografią) na adres morskarzeczna@gmail.com najpóźniej do 10 grudnia 2016 roku.

O kwalifikacji zgłoszeń poinformujemy najpóźniej 31 grudnia 2016 r. Przewidujemy opłatę konferencyjną w wysokości 100 zł, która obejmować będzie koszt publikacji (i jeden obiad dla uczestnika). Termin nadsyłania tekstów do publikacji – 1 marca 2017 r. Publikacja ukaże się do końca września 2017 r., (najdalej do końca roku). Jednocześnie pragniemy poinformować, iż nadesłanie tekstu, nie jest warunkiem wystąpienia na konferencji!

Obrady będą się odbywały na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego (przy ul. Wita Stwosza 55). Przewidujemy od 15 do 20 minut na każde wystąpienie (decyzja będzie zależna od liczby przyjętych zgłoszeń). We wszystkich salach obrad udostępnione zostaną urządzenia do prezentacji multimedialnych. W przypadku wątpliwości dotyczących zakresu tematycznego, zachęcamy do wcześniejszej konsultacji.

Bieżące informacje na temat Konferencji ukażą się z początkiem września na facebookowym profilu NKDH UG, a także na naszej stronie, gdzie będzie można znaleźć formularz zgłoszeniowy:

Podsumowanie:

Miejsce: Uniwersytet Gdański

Termin konferencji: 24-25 marca 2017 r.

Przyjmowanie zgłoszeń do: 10 grudnia 2016 r.

Termin nadsyłania tekstów do publikacji: 1 marca 2017 r. (nadesłanie publikacji nie jest warunkiem uczestnictwa w konferencji!)

Do pobrania:
Zaproszenie