Armia Andersa i cywile w Nowej Zelandii – Muzeum Emigracji w Gdyni

Pragnę poinformować o wydarzeniu na które otrzymaliśmy zaproszenie ze strony Muzeum Emigracji w Gdyni:

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam wszystkich członków i sympatyków Naukowego Koła Doktorantów Historii UG na rozmowę i projekcję filmu opowiadającego o Polakach wywiezionych na Syberię i dalszych losach dzieci, które po ewakuacji z głębi ZSRR znalazły nowy dom w Nowej Zelandii. Gościem spotkania będzie p. Stanisław Manterys, który przybył do Nowej Zelandii jako jedno z 733 „polskich dzieci z Pahiatua”.

Zapraszamy na film „Wygrać z przeznaczeniem” i rozmowę

2 czerwca | 17.30
Wygrać z przeznaczeniem